Kriminalisté hledají muže a auto z kamer kvůli vraždě na Kladensku

  16:26
Kriminalisté vyšetřují Dřetonovicích na Kladensku vraždu. Mrtvého muže našel jeho známý, když ho přišel navštívit první zářijový den. Na místo okamžitě vyrazili policisté, zdravotníci, výjezdová skupina i soudní lékař. Zesnulý nejevil známky života.

Záběry chodce z bezpečnostních kamer v obci Dřetovice. | foto: Policie ČR

Soudní lékař po ohledání těla a provedené pitvě prohlásil, že se jednalo o násilnou smrt. Muž měl na těle zranění, která si nemohl sám způsobit.

Případ převzali krajští kriminalisté, kteří v dané věci zahájili úkony trestního řízení, takže ohledali místo činu, zajišťují stopy, obstarávají znalecké posudky a podobně. Pachateli hrozí 10 až 18 let vězení.

S jeho nalezením by mohla pomoci veřejnost. Při dokumentaci případu kriminalisté zajistili a vyhodnocovali i záběry z bezpečnostních kamer, které byly Dřetovicích dostupné.

Je na nich zachycené osobní auto, pravděpodobně Volkswagen Arteon, s přívěsným vozíkem, které projíždělo obcí ve čtvrtek 1. září před čtvrtou hodinou ranní.

Další záběr ukázal muže v tmavém oblečení s batohem na zádech, který procházel Dřetovicemi ve stejný den kolem čtvrté hodiny ranní.

Řidička nebo řidička i chodec mohou být důležitými svědky, a proto se na ně policie obrací s žádostí o spolupráci.

Kriminalisté oslovují všechny svědky, kteří mohou poskytnout informace k pohybu lidí nebo vozidel v Dřetovicích od středy 31. srpna večer do čtvrtka 1. září ráno.

Všichni svědci, tedy i ti, kteří se poznají na záběrech z bezpečnostních kamer a jsou pro kriminalisty důležitými svědky, mohou policisty kontaktovat na bezplatné tísňové lince 158.

Autor: