Sportující ženu kousl pes do ňadra, kvůli zranění musela přestat kojit

  14:38
Policisté vyšetřují další napadení člověka československým vlčákem. Po smrtelném zranění na Chrudimsku zranil pes stejného plemene ženu v obci Vráž u Berouna. Při útoku ji kousl do ňadra, kvůli zranění jí lékaři museli zastavit laktaci a ona tak nemohla kojit dceru.

ilustrační snímek | foto: Helena Hubáčková

Dva útoky československého vlčáka v jednom týdnu se staly ještě před Vánocemi. V Otradově na Chrudimsku kousl 20. prosince sousedův pes ženu do krku. Ta zranění nepřežila. 

O pět dní později stejné plemeno poranilo ženu na lesní cestě u obce Vráž. Psa vedl mladík na vodítku, ale náhlý útok zastavit nedokázal.

„Byla jsem se vyklusat a před sebou jsem uviděla asi patnáctiletého kluka. Měl sluchátka na uších a mobil v ruce, tak jsem raději přešla do kroku. Kluk se mě nelekl, přesto mi jeho pes najednou vyskočil po krku. Jak jsem ucukla, zakousl se mi do levého ňadra a srazil mě na zem,“ popsala průběh útoku šestatřicetiletá Jana M. redakci iDNES.cz.

Mladík psa stáhl k sobě až po několika desítkách sekund. Po celou dobu byl pes zakousnutý a žena držela jeho čelisti ve strachu, že ňadro utrhne. 

„Kluk psa ani nepotrestal, jen se mě zeptal, zda jsem v pohodě,“ líčí Jana s tím, že záchranáře si zavolala z mobilu a sama došla blíže k silnici, aby ji mohla sanitka vyzvednout. 

Stejně událost popisuje i policie, která se případem zabývá pro podezření z přestupku ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Policisté obvodního oddělení Beroun přijali oznámení o útoku psa na ženu. Poškozená žena ve věku šestatřicet let dne 25. prosince 2019 předbíhala jdoucího chlapce se psem na stezce v lesním porostu u nedalekého hřbitova v obci Vráž. Na místo si poškozená zavolala zdravotnickou záchrannou službu a byla převezena k ošetření,“ řekla mluvčí středočeské policie Jana Šteinerová.

Doktoři zastavili kojení

Zranění způsobilo ženě problémy s kojením dcery, která se jí narodila před několika týdny. Protože se rány nehojily, doporučili doktoři zastavit kojení.

„Na chirurgii v Berouně mě ošetřili a zašili dvě hluboké rány, ale druhý den je opět otevřeli, protože z ran vytékal tkáňový mok a mléko. Rána se zanítila a nemohla jsem přes bolest ani kojit dceru. Druhého ledna jsem se dostala do mamologické poradny, kde mi doporučili léky na zastavení laktace,“ uvedla. 

Přestože místní policisté napadení vyšetřují, nechtěli údajně s napadenou ženou věc ze začátku řešit. „Z chování policie jsem měla velmi špatný dojem. Musela jsem se doslova domáhat svých práv, nechtěli ani sepsat moji výpověď,“ dodala Jana s tím, že ji policie poté také řekla, že by se s ní majitelé psa chtěli vyrovnat mimosoudně.

„Jenže do dnešního dne (20. ledna pozn. red.) se mi ale nikdo neozval, ani se mi nikdo neomluvil,“ uzavřela Jana. Na majitele proto podala trestní oznámení.