VIDEO: Policie má nové auto na koně, uveze jich šest a spoustu vybavení

  10:40
Pražský policejní oddíl, který pro práci používá služební koně, získal nové přepravní vozidlo. Zvířecím společníkům mužů zákona nabídne komfort v podobě nádrží na vodu, odvětrávání nebo omyvatelné podlahy. Speciální nástavba uveze až šest koní najednou.

„Velmi si vážím spolupráce s hlavním městem, která přetrvává již mnoho let. Díky daru, který jsme získali, mohlo být zakoupeno speciální vozidlo pro oddělení služební hipologie,“ řekl ředitel pražské policie Tomáš Lerch.

Koně bude vozit upravený nákladní vůz Scania P 370, které policisty i s darem od magistrátu vyšlo na 7 717 380 korun.

Do kabiny se vejde celá jízdní jednotka, tedy celkem sedm policistů včetně řidiče. Nástavba pak uveze šest zvířat. Díky bočním vstupům se dostanou ven bez toho, aby se hýbalo s ostatními koňmi.

„Policisté si vozidlo sami navrhli tak, aby jim co nejvíce vyhovovalo pro jejich službu. Touto cestou bych velmi rád popřál kolegům, aby jim i jejich čtyřnohým parťákům vozidlo pomohlo zajistit nejen komfortnější, ale i bezpečnější přepravu a především jim zpříjemnilo jejich službu,“ dodal Lerch.

Do výbavy auta patří například detailní kamerový systém, který dokáže sledovat dění okolo i prostor se stáním pro koně. 

Přepravní část určená koním byla také upravena tak, aby byla přeprava pro zvířata co nejkomfortnější. Do kabiny bylo instalováno speciální odvětrávání a tlakové čerpadlo pro nádrž na vodu. 

V celém vozidle je navíc kompletní omyvatelná podlaha s vypouštěcími otvory v podlaze.

Autor: