VIDEO: Kampus Dejvice oslavil 100 let. Působivý videomapping připomněl milníky

  10:50
Studentský komplex Kampus Dejvice oslavil ve středu sto let své existence. Organizátoři si kromě bohatého programu pro veřejnost připravili hudební vystoupení, zábavu pro nejmenší a jako zlatý hřeb velkolepý videomapping zachycující významné události za jedno století fungování instituce.

Velkolepý videomapping si připravil Institut intermédií při Fakultě elektrotechnické ČVUT pod vedením Davida Vrbíka. Promítání na části budově B VŠCHT zahrnovalo důležité momenty v historii komplexu pražských vysokých technických škol, Česka a především tehdejšího Československa. Projekci o milnících Kampusu doprovázel hlas farářky Martiny Viktorie Kopecké.

„Kampus není jen místo, kde stojí budovy ústavů a vysokých škol; je to prostor pro setkávání, diskuse, semeniště nápadů a nových spoluprací. Je dobře, že si členové vedení městské části i příslušných institucí uvědomili, jaký poklad tady v Praze 6 máme, a že se velkorysá zakládající myšlenka Masarykovy první republiky zdárně rozvíjí,“ nechal se slyšet prof. Jan Konvalinka, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd.

VIDEO: Národní divadlo rozzářila světelná show ke 120. výročí Kytice

Základní kámen kampusu poklepal tehdy sám prezident Masaryk. Studentský komplex v blízkosti Vítězného náměstí dnes zahrnuje budovy jako České vysoké učení technické (ČVUT), Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT), Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy (KTF UK), Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) a Národní technická knihovna (NTK).

V rámci oslav společně zahrály univerzitních orchestry ČVUT a VŠCHT, kapely Circus Brothers a Monkey Business. Se svým podcastem Přepište dějiny vystoupili živě Martin Groman a Michal Stehlík, pro nejmenší byl připravený dětský den.

Autor: