iDNES.cz

VIDEO: Opilý cizinec ohrožoval lidi ukradeným mečem, policie ho zadržela

  14:36
Pražská policie zveřejnila záběry z úterního dopadení cizince, který v centru města ukradl meč a ohrožoval jím kolemjdoucí. Zadržený muž nadýchal téměř dvě promile alkoholu a k činu se přiznal. Co ho k tomu vedlo, nicméně neuvedl.

„V úterý odpoledne volalo několik lidí na linku 158, že v okolí Újezdu v Praze 1 běhá po ulici muž, který má u sebe meč a ohrožuje jím lidi okolo sebe. Skoro jeden a půl metru dlouhým středověkým mečem mával okolo sebe a útočil na lidi. Na místo proto vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří muže našli a za použití donucovacích prostředků zadrželi,“ uvedl v nedělní tiskové zprávě mluvčí krajské policie Jan Daněk.

Fotogalerie

Muž meč ukradl z nedalekého hotelu, kde stál spolu s brněním jako dekorace. Policisté zjistili, že zadržený je dvaadvacetiletý cizinec. Skončil na policejní služebně, kde se k činu přiznal. Neuvedl, co ho k tomu vedlo.

Naštěstí mečem nestihl nikomu ublížit. Je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. 

„Závěrem nutno zmínit, že jde o stejného muže, kterého zadrželi strážníci městské policie 19. září, když poškodil zaparkovaný trabant v Mostecké ulici,“ dodal Daněk.

Autor:
zpět na článek