Vánoční trhy jsou v ohrožení, Staroměstské náměstí ozdobí smrk z Jílového

  15:44
Organizátor vánočních trhů v Praze, společnost Taiko, vybrala z tipů veřejnosti strom, který letos o svátcích ozdobí Staroměstské náměstí. Firma ale zároveň oznámila, že kvůli epidemii koronaviru není jisté, zda se v centru hlavního města uskuteční tradiční vánoční trhy.

Rozsvícení vánočního stromku na Staroměstském náměstí v Praze si nenechaly ujít davy lidí (30. listopadu 2019). | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku nedaleko Jílového u Prahy. 

„Má zhruba devatenáct metrů, což je o něco méně než obvykle, ale věřím, že by to nikomu nevadilo. S tipem se nám ozval soukromý majitel,“ upřesnil Petr Hozák, provozní ředitel společnosti Taiko, která organizuje v Praze vánoční trhy také na Václavském náměstí a na Náměstí Republiky. 

Vzhledem k narůstajícímu počtu hospitalizovaných s nemocí covid-19 však nyní není jasné, jestli se vánoční trhy letos budou moci uskutečnit.

Společnost Taiko zatím čeká na vývoj situace a jedná se zástupci magistrátu.

Podle mluvčí společnosti Hany Tietze ale musí být rozhodnuto nejpozději do konce října, aby pořadatelé mohli akci zorganizovat.  

Podle orientačního harmonogramu organizátora trhů by měl být vánoční strom pokácen 22. listopadu a okolo 23. listopadu by měl být postaven na Staroměstském náměstí. 

Rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v roce 2019.

Autor: