Muž provrtával pneumatiky aut s ukrajinskými značkami, zničil jich desítky

  11:04
Muž z Prahy ničil vrtákem pneumatiky aut s ukrajinskými poznávacími značkami. Způsobil škodu odhadem za sto tisíc korun, takže ho teď policie stíhá za trestný čin poškození cizí věci spáchaný kvůli národnostní příslušnosti. Hrozí mu až tříleté vězení.

Osobní auta s ukrajinskými registračními značkami se stala trnem v oku padesátiletého muže z Prahy. (12. září 2022) | foto: Policie ČR

Kriminalisté z odboru extrémismu a terorismu pražské policie padesátiletého muže zadrželi začátkem minulého týdne těsně poté, co poškodil dvě zaparkovaná vozidla v Praze 8 a 9.

Dávají mu za vinu, že od poloviny dubna do začátku září vrtákem zničil 35 pneumatik u zaparkovaných aut. A podle vyšetřovatelů nebyla náhoda, že se zaměřoval jen na auta s ukrajinskými poznávacími značkami.

Proto muže stíhají pro trestný čin poškození cizí věci spáchaný na věci někoho jiného pro jeho národnostní příslušnost, za což hrozí až tři léta odnětí svobody.

Pneumatiky poškozoval vrtákem nasazeným v akuvrtačce z boční části, aby je nebylo možné opravit. I další skutky, kterých bylo celkem 24, spáchal muž ve zmíněných pražských obvodech. K činům se přiznal a je stíhaný na svobodě.

Autor: