Rány pěstí i útok nožem na Rajské zahradě, policie hledá svědky šarvátky

  17:48
Kamery ve stanici metra B Rajská zahrada zachytily na začátku října dva muže, jak na sebe útočí u otevřených dveří vagonu metra. Jeden byl navíc ozbrojen nožem, který proti svému protivníkovi několikrát použil. Policie hledá svědky útoku.

Incident se stal ve čtvrtek 3. října okolo půl osmé večer.

Podle záznamu z kamer, které policie zveřejnila, přijel do stanice vlak a hned po otevření dveří neozbrojený muž nejprve vyběhl do stanice, druhý muž s nožem ho ale zkusil zatáhnout zpět dovnitř.

Následně se několik okamžiků prali mezi různými dveřmi vagonu, poté se přemístili do stanice a po krátkém souboji se rozešli každý na jinou stranu.

„Detektivové šetřením zjistili, že se muži napadali již ve stanici metra Můstek a následně v šarvátce pokračovali i během cesty v metru až do stanice Rajská zahrada,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Oba jsou obvinění z výtržnictví, za což hrozí až dva roky. Jeden je také podezřelý z ublížení na zdraví, za které je trest až tři roky. 

„Kriminalisté v této souvislosti žádají očité svědky, aby se obrátili na linku 158 a pomohli tak s vyřešením případu,“ dodala Siřišťová.

Autor: