iDNES.cz

Spoje kolem Jiřího z Poděbrad jsou přetížené, pojede víc tramvají

  14:44
Tramvaje na pražské Vinohradské jsou kvůli uzavření stanice metra Jiřího z Poděbrad přeplněné. Pražský dopravní podnik (DPP) proto zavádí vložené spoje na lince 11, které budou jezdit od zastávky Olšanské hřbitovy až do stanice Zvonařka. Vložené tramvaje jezdí od pondělí 30. ledna ve špičkách pracovních dnů.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

V sobotu 14. ledna se na zhruba deset měsíců uzavřela stanice metra na lince A Jiřího z Poděbrad. Vlaky jí od té doby pouze projíždí. DPP cestujícím radil, aby jako náhradu využili tramvajové linky číslo 11, 13, 10 a 16. Ve výsledku jsou však spoje ve frekventovaném pražském úseku přeplněné.

Místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut uvedl na Twitteru, že nové spoje linky 11 se zprovozní ve špičkách pracovních hodin, konkrétně 7:00 až 8:30 a 15:30 až 17:00. Úsek, ve kterém vložené tramvaje jezdí, je Zvonařka – Jiřího z Poděbrad – Olšanské hřbitovy.

Linky číslo 11 a 13 zajišťují spojení ke stanicím metra Flora i Muzeum na lince A a ke stanici I. P. Pavlova na lince C. Ke stanici Náměstí Míru a I. P. Pavlova se cestující dostanou zároveň i tramvajovými linkami 10 a 16 ze zastávky Vinohradská vodárna v Korunní ulici.

Opravy probíhají na stanici Jiřího z Poděbrad už od loňského září. V nynější etapě rekonstrukce je třeba vyměnit stávající eskalátory za nové, moderní a energeticky úspornější, dále se musí zprovoznit výtahy.

Na 10 měsíců se zavírá stanice metra Jiřího z Poděbrad, opravy čekají i náměstí

Po dokončení prací by měla být stanice bezbariérová a plně přístupná pro vozíčkáře i kočárky. Vzhledem k tomu, že má Jiřího z Poděbrad pouze jeden výstup, DPP stanici zcela uzavřel, a to včetně vestibulu a podchodů. Otevření se plánuje až na přelomu října a listopadu.

Autor:
zpět na článek