Násilník bodl muže do břicha. Ten nůž je čistej, řekl pak policistům

  16:16
Sobotní hádka dvou mužů v Praze 5 skončila pro jednoho z nich vážným zraněním. Útočník na něj totiž vytáhl nůž a bodl ho do břicha. Policistům se podařilo násilníka vypátrat v metru. Měl u sebe i nůž, o kterém jim tvrdil, že „je čistej, stejně jako on“.

Incident se odehrál v sobotu po šesté hodině ráno u rychlého občerstvení v Plzeňské ulici, kde se hádali dva muži. Jeden z nich se rozzuřil tak, že na druhého zaútočil nožem.

Zraněný si pak nechal od kolemjdoucích zavolat pomoc. V prvních okamžicích totiž vůbec netušil, jak je jeho zranění vážné a čím ho útočník bodl. Ten z místa mezitím utekl.

Zraněnému poskytla první pomoc hlídka policistů, které muž ještě dokázal útočníka popsat. „Záchranáři pak poškozeného odvezli do nemocnice s vážným zraněním břicha,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Díky detailnímu popisu policisté násilníka dopadli o několik hodin později na nástupišti metra Můstek. Zjistili, že má u sebe nůž, u kterého se bude zjišťovat, zda s ním mohl být spáchán popsaný čin. „A to i přesto, že o něm zadržený prohlásil, že je ‚čistej‘, stejně jako on,“ doplnil Rybanský.

Případ policisté prověřují jako trestný čin těžké ublížení na zdraví, za což agresorovi hrozí až deset let za mřížemi.

Autor: