Dopravní kontrola kvůli mobilu se změnila v dopadení uprchlého vězně

  18:34
Pražská městská policie dopadla vězně, který minulý čtvrtek utekl z nestřeženého pracoviště ve Velvarech. Cestoval coby spolujezdec v autě, jehož řidiče policisté zastavili kvůli telefonování za jízdy.

Strážníci v pondělí 30. ledna před třetí hodinou ráno v pražské Českobrodské ulici kontrolovali řidiče žluté dodávky, který měl za jízdy v ruce mobilní telefon. Svým chováním také u policistů vzbudil podezření, že je pod vlivem omamných látek.

Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy šofér odmítl, i když se strážníkům přiznal, že předtím kouřil marihuanu.

Ve vozidle se záhy našli ještě dva spolucestující. Jeden z nich odpovídal popisu hledaného muže, proto ho hlídka vyzvala k prokázání totožnosti. Dotyčný uvedl, že nemá doklady, ale nadiktoval své údaje.

„Z databáze, kde si strážník jím nadiktované údaje ověřil, na něj ale hleděl zcela jiný muž. I přesto se ho dotyčný stále snažil přesvědčit, že je to on,“ uvedla policejní mluvčí Irena Seifertová.

Policisté vypátrali vězně, který utekl z nestřeženého pracoviště ve Velvarech

„Tak jsem přibral,“ obhajoval se muž. Policista se však nenechal ošálit. Když se muže zeptal, zda si nastřelil vlasy a nechal na obličej vytetovat pihu, argumenty mu došly.

Po vystoupení z auta začal ale podezřelý muž před hlídkou utíkat. Jeden ze strážníků se za ním rozeběhl. Prchající se zastavil až poté, co mu strážník pohrozil použitím zbraně. „Jsi v pátrání?“ ptal se muže při zatýkání policista.

Měl pravdu, jednačtyřicetiletý muž skutečně utekl z nestřeženého pracoviště ve Velvarech na Kladensku a vydával se za svého bratra. „Já jsem to musel zkusit,“ prohodil dopadený vezeň.

Autor: