Autobus srazil v centru Prahy ženu, má vážně poraněné nohy i pánev

  8:58,  aktualizováno  10:40
Autobus srazil v úterý před osmou hodinou ranní v pražské ulici Pod Rapidem chodkyni. Osmatřicetiletá žena skončila zaklíněná pod vozem a utrpěla vážná zranění nohou, pánve i beder. Provoz na místě stál, nyní už je ulice směrem do centra volně průjezdná.

„V ulici Pod Rapidem v úterý v 7:45 hodin srazil autobus ženu ročník 1986. Na místě zasahovali kolegové z oddělení dopravních nehod a zjišťovali příčinu,“ uvedl ráno mluvčí policie Jan Rybanský.

Řidič autobusu se podle něj podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Vršovická ulice Pod Rapidem směrem do centra byl zhruba do desáté hodiny ranní uzavřená. Nyní je již volně průjezdná.

Osmatřicetiletá žena skončila zaklíněná pod autobusem a utrpěla velmi vážná zranění. „Zranění dolních končetin, pánve i beder,“ upřesnila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová, podle níž záchranáři ženu na místě ošetřili.

„Při ošetření museli zvolit alternativní vstup do cévního řečiště skrz navrtání kosti. Ženu jsme stabilizovali a převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení,“ doplnila mluvčí pražské záchranky.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,