Do vesnice u Prahy přijela ukrajinská rodina v rozstříleném autě

  14:14
Strážníci z Chýně u Prahy v pondělí kontrolovali vozidlo, které vypadalo jako nepojízdný vrak. Šlo však o automobil rodiny z Ukrajiny, která s ním do Česka urazila několik tisíc kilometrů.

Rozstřílené auto s uprchlíky dorazilo do obce Chýně. | foto: Obecní policie Chýně

Řidič i jeho rodina, která byla v kompletně zničeném autě s ním, jsou v pořádku.

Strážník Lukáš Hanák uvedl, že řidič byl na cestě 14 dní. Chtěl se vyhnout válečným oblastem a projížděl přes několik států. „Trasu dlouhou přes 4 000 kilometrů zdolal v prostříleném vozidle,“ řekl serveru Novinky.

Strážníci rodině okamžitě nabídli pomoc, ubytování se stravou měli už Ukrajinci naštěstí zajištěné u jednoho z místních obyvatel. Obec Chýně tak už pomohla několikáté rodině.

Diskutující pod příspěvkem městské policie se však podivovali, jak je možné, že vozidlo v havarijním stavu, který je zřejmý na první pohled, nikdo za dlouhou cestu nekontroloval.

„Dosud nevíme, zda vozidlo někdo zastavil nebo kontroloval. Důležité však je, že osádka vozidla dorazila do cíle v pořádku,“ uvedli chýnští strážníci s tím, že se vozidlo každopádně na další cestu už nevydá.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: