Na Mělnicku auto srazilo chodce na přechodu, letěl pro něj vrtulník

  17:50
Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl k vážné nehodě tří aut a chodce do obce Tupadly na Mělnicku. V sobotu odpoledne zde u přechodu zastavila dvě auta, dala přednost chodci. Okamžik poté do nich narazilo další auto a náraz odmrštil jeden z vozů na chodce. Záchranáři celkem ošetřili čtyři lidi.

V obci Tupadly u přechodu pro chodce došlo k nehodě tří aut, jedno z nich srazilo chodce. (7. května 2022) | foto: ZZS Středočeského kraje

„K nehodě tří vozidel došlo po patnácté hodině v obci Tupadly. Řidiči dvou aut značky Volkswagen a Renault umožňovali chodci, aby přešel po přechodu pro chodce. Další auto značky Suzuki do nich narazilo a jeden z vozů srazil dvaapadesátiletého muže,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Chodec byl těžce zraněný a byl v bezvědomí. Záchranáři ho letecky transportovali do nemocnice v Ústí nad Labem. Dva středně těžce zraněné přepravili do nemocnice v Mělníku a jednoho do pražské nemocnice.

U všech řidičů provedli policisté dechové zkoušky na alkohol a všechny byly negativní.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: