Na Berounsku spadl horkovzdušný balon. Zamotal se do větví stromů a uvázl

  10:48
V Trubíně na Berounsku spadl v sobotu večer do korun stromů horkovzdušný balon. Cestovalo v něm pět lidí, při nehodě se ovšem nikdo nezranil.

V Trubíně na Berounsku spadl horkovzdušný balon. (4. května 2024) | foto: X/HZS Středočeského kraje

Oznámení o nehodě dostali středočeští policisté okolo 19:15. „Podle hlášení mělo dojít k nekontrolovanému přistání a zároveň pádu horkovzdušného balonu. V koši bylo celkem pět osob – jeden pilot a čtyři cestující,“ řekla pro iDNES.cz mluvčí středočeských policistů Michaela Richterová.

Nikomu z pasažérů se nic nestalo. Podle policejní mluvčí chtěl pilot přistát přibližně o 400 metrů dál, lano balonu se mu ovšem zachytilo o větve stromů. „Stáhlo ho do lesa a tam uvízl. Pilot měl dechovou zkoušku negativní,“ dodala Richterová.

Na místě zasahovali hasiči z Berouna a dobrovolní hasiči z Počapel, Králova Dvora a Zdic. „Jednotky za pomoci soustavy lan pomohly lidem ze špatně přístupného terénu. K požáru nedošlo,“ napsali na sociální síti X.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: