Motorkář v Troji na přechodu srazil školačku, skončila v umělém spánku

  16:32
Vážná zranění pánve a kyčle utrpěla v pondělí ráno nezletilá dívka, když ji na přechodu před ZŠ Trojská v Praze 7 srazila motorka. Záchranáři ji přepravili do nemocnice a uvedli do umělého spánku. Podle informací dívčina otce motorkář nejspíš předjížděl kolonu aut čekajících na přechodu. Detaily srážky vyšetřuje policie.

Pražská Trója, kde motorkář srazil nezletilou dívku. (17. června 2024) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Motocykl na přechodu před školou v Tróji ráno srazil nezletilou dívku. Okolnosti jsou v šetření,“ řekl redakci iDNES.cz policejní mluvčí Richard Hrdina. Konkrétní věk komentovat odmítl. Podle informací redaktora, který byl na místě, je dívce 15 let.

Nehoda se stala na přechodu pro chodce, který je označen dopravní značkou i dopravními kužely. Ráno, kdy děti přichází do školy, se v místě obvykle tvoří kolony, přechod proto dozoruje policista, který školáky pouští.

Nezletilá dívka však v pondělí do školy přijížděla podle otce, se kterým redaktor iDNES.cz hovořil, později. Policista už proto na místě nebyl.

V pražských Vršovicích srazilo seniora na přechodu auto, na místě zemřel

Před přechodem údajně přibrzdilo auto, aby dívku pustilo, motorkář za auty však nepřibrzdil, vjel do protisměru, aby kolonu předjel, načež dítě srazil, popsal otec. Sám se na místě v tu dobu nenacházel, vyplývá to však z informací, které dostal.

Záchranáři podle něj na místo přijeli do několika minut a dívku uvedli do umělého spánku. Nyní je ve vážném stavu v nemocnici a odpoledne ji čeká operace poraněné pánve a kyčle. Zranila si i hlavu.

Také motorkář utrpěl zranění a podle záchranky skončil v nemocnici.

Nehoda se stala před ZŠ Trojská ve stejnojmenné pražské ulici. Tu městská část rekonstruovala a před budovu školy před přechod umístila zpomalovací práh a plastové kužely, zároveň tam platí maximální rychlost 30. Podle některých rodičů ale tato opatření nejsou dostačující, proto jsou alespoň pro vytvoření světelného přechodu.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,