Prahou projel Tříkrálový průvod s velbloudy, arcibiskup požehnal koledníkům

  14:38,  aktualizováno  16:52
Centrem Prahy odpoledne prošel Tříkrálový průvod v čele s třemi králi na velbloudech, který připomíná putování do Betléma za novorozeným Ježíškem. Zástup vyrazil v 15:30 z Malostranského náměstí a prošel přes Karlův most až na Staroměstské náměstí, kde na závěr programu zazněla Česká mše vánoční.

Tradiční akce začala v 15 hodin, kdy se v kostele sv. Tomáše na Malé Straně uskutečnila tříkrálová bohoslužba a požehnání koledníkům, které udělil pražský arcibiskup Jan Graubner.

O půl hodiny později se Tříkrálový průvod v čele s velbloudy vydal na cestu na Staroměstské náměstí, kam dorazil v 16:15.

Trasu lemovaly zástupy lidí, kteří si kostýmovaný průvod fotili a natáčeli na mobilní telefony. Přihlíželo také mnoho dětí. Jako první šli bubeníci, následovali je tři králové na velbloudech, kteří zdravili všechny přihlížející.

Na Staroměstském náměstí průvod zakončili tři králové u živého betléma obdarováním Ježíška. Koledníkům požehnal arcibiskup pražský Jan Graubner.

Tři králové prošli Brnem se dvěma velbloudy, lidé přispívají do sbírky

Na závěr programu si pak návštěvníci mohli poslechnout Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby v podání Svatojakubského sboru, který vedl Jan Rezek.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v Česku. Každoročně se do jejího organizování zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků společně s Charitou ČR. Za celou dobu existence sbírky už do kasiček koledníci vybrali 1,5 miliardy korun.

Autor: