Srážka tramvají má vysvětlení, řidička musela zastavit kvůli střevním problémům

  18:34
Nehodě tramvají, která se odehrála ve středu v Modřanské ulici v Praze, předcházela nezvyklá situace. Řidičku tramvaje totiž postihly střevní potíže. Zavolala proto na dispečink, že potřebuje vystřídat. Než ale stihla dorazit záchrana, situace se zhoršila a musela zastavit mezi stanicemi. Druhý šofér pak na stojící vozy nezareagoval.

Dva lidé se zranili při srážce tramvají v Braníku. (24. května 2023) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Řidičce přitom zbývalo do další zastávky jenom pár set metrů. Střevní potíže se ale nejspíše nedaly vydržet, a tak zastavila uprostřed cesty. Myslela si, že bude moci vystoupit a ulevit si, ale z druhé strany přijela po stejné koleji jiná tramvaj a nabourala do té stojící, uvedla CNN Prima NEWS.

Pod Branickým mostem v Praze se srazily tramvaje, řidiče vyprošťovali hasiči

Nehoda se stala po šesté hodině ranní. Řidič jedné z tramvají zůstal v kabině zaklíněn, hasiči jej museli vyprostit. „Během toho jsme u něj zajistili žilní vstup a podali léky na bolest,“ uvedli záchranáři krátce před 7. hodinou. Hasiči museli odstranit dělící stěnu za řidičem a tramvaje od sebe odtrhnout. Zraněného muže se jim podařilo vyprostit po půl osmé a předali ho lékařům.

Dalším zraněným byla osmačtyřicetiletá žena s pohmožděnou krční páteří. Nikdo další se podle záchranářů při nehodě nezranil. V době nehody bylo přepravováno 10 lidí.

Autor: