Zloděj se vloupal do trafiky. Ukradl vsazený tiket, peněz si přitom nevšímal

  11:44
Policisté pátrají po muži, který se vloupal do trafiky na Praze 3. Po vniknutí do prodejny prohledal několik šuplíků prodejního stolu, z nichž odcizil pouze obálku se vsazeným tiketem do loterijní hry, hotovost nechal v přenosné pokladně. Poté z místa uprchl.

K loupeži, kterou zachytily kamery v provozovně, došlo 21. října v Jičínské ulici, policisté však o činu informovali teprve dnes.

„Pachatel odcizil plastovou obálku, o níž si s největší pravděpodobností myslel, že v ní je hotovost, ale byl tam pouze tiket,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že násilným vniknutím do provozovny pachatel způsobil škodu třicet tisíc korun.

Snímek obličeje hledaného zloděje

Policisté se domnívají, že podezřelý nepáchal tuto trestnou činnost poprvé. „Celým případem se policisté v současné době zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu krádež ve stádiu pokusu a poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla Siřišťová.

Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání také veřejnost. „Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158,“ vyzývají.

Autor: