Exkluzivní Landa a loučení s Kollerem. Zřícenina Točník ožije festivalem

  9:28
Festival Hrady CZ, který v pátek rozburácí podhradí Točníku, nabídne poslední koncerty Davida Kollera se skupinou Lucie. Návštěvníci si tak užijí zlidovělé hity, které skupina zazpívá naposledy v kompletním složení.

David Koller pěje na vyhlášení ankety Sportovec roku. | foto:  , Jakub Stadler,  MAFRA

Nejen o tom, že Medvídek usnul a spí, že se vyplatí být Klidná jako voda a že je Touha zázrak, se budou moci o následujícím víkendu ujistit návštěvníci hudebního festivalu Hrady CZ. Festival má svou první zastávku na Točníku, právě tam započne 19. ročník oblíbené letní putovní akce.

V takřka magickém prostředí národní kulturní památky na Berounsku mimo jiné započne loučení Davida Kollera s kapelou Lucie a vystoupí zde i několik držitelů prestižních cen Anděl. Návštěvníci očekávané kulturní události se navíc mohou těšit na komfortní prostředí a vylepšené služby.

Nevšední koncepce festivalu spojuje hudební zážitek s historickými kulisami, které se výrazně zapsaly do dějin. Letos zavítá hradní „fesťák“ do sousedství českých a moravských památek hned v osmi krajích republiky.

Kostýmy i koncertní rarita

Okolí Točníku, který tvoří se sousední zříceninou Žebrák nejmajestátnější a současně i nejzachovalejší české souhradí, rozduní decibely už v pátek odpoledne.

Jako první se na pódiu představí čistě dámská metalová skupina The Agony. Po nich návštěvníky rozezpívá svým „Silným refrénem“ slovenská parta Horkýže slíže, dále vystoupí osobitý všeuměl Jiří Macháček se skupinou Mig 21, kapela Cocotte Minute a stále populárnější formace Trautenberk, která příští rok absolvuje turné se Třemi sestrami.

David Koller opouští kapelu Lucie. Odehrají spolu koncerty do konce léta

„Půl osmá večer bude již tradičně patřit vyhlášení nejlepších karnevalových masek našeho hradního karnevalu. Kdo v ní přijde na pódium, dostane hodnotný dárek. Na každé zastávce navíc vybereme nejlepší masky, které postoupí do velkého finále o volné vstupenky na příští ročník a další odměny,“ přibližuje PR manažerka festivalu Klára Bobková.

Kdo vystoupí na Točníku:

Mig 21 (pátek 20.15)

Daniel Landa (pátek 22.45)

Jelen (sobota 12.00)

Vypsaná fixa (sobota 19.30)

Chinaski (sobota 20.45)

Lucie (sobota 22.30).

O vrchol zítřejšího programu se postará koncerty notně šetřící zpěvák Daniel Landa.

„Letos už nikde jinde nevystupuje a na akci bude mít vždy v pátek svou ,hradní premiéru‘. Jeho koncert na našem festivalu je tedy opravdu vzácná událost,“ zdůrazňuje jeden z organizátorů akce Viktor Souček.

David dává sbohem Lucii

Sobotní program odstartuje už dopoledne indie-popová skupina Brixtn a u oběda se návštěvníci budou moci osvěžit energickým „orchestrem“ v podání kapely Jelen.

Podhradí pak roztančí klasici české ska scény Fast Food Orchestra, nadějná šumperská sestava Byt číslo 4 nebo punkoví nestoři Visací zámek. Podvečerní hudební panoráma pod majestátním Žebrákem „vykreslí“ rocková stálice Vypsaná fixa, která za své album Kusy radosti získala loni Anděla v kategorii skupina roku.

Termíny a místa dalších zastávek festivalu:

19.–20. 7. Kunětická hora

26.–27. 7. Švihov

2.–3. 8. Rožmberk n. Vltavou

9.–10. 8. Veveří

16.–17. 8. Hradec nad Moravicí

23.–24. 8. Bouzov

30.–31. 8. Bezděz

Po ní už přijde na řadu zlatý hřeb celého festivalu. „Mám obrovskou radost, že se mi podařilo po mnohaletém úsilí domluvit vystoupení skupiny Lucie, která letos vystupuje exkluzivně pouze na festivalu Hrady CZ. Její koncerty budou zároveň loučením Davida Kollera s touto legendární kapelou,“ upozorňuje promotér akce Michal Šesták.

Okamžité přespání bez starostí

Organizátoři festivalu navíc opět zvyšují komfort v areálech.

„Vycházíme vstříc návštěvníkům, kteří volali po zastřešené ploše se sezením, a takový prostor, kde se mohou pohodlně usadit, jim nyní nabídneme. Kromě běžného stanového městečka a VIP kempů mohou navíc využít takzvaný VIP kemp PLUS s připraveným postaveným stanem, karimatkami, spacáky a nadstandardním sociálním zařízením včetně recepce,“ popisuje Michal Šesták.

Hrady CZ i letos spolupracují s Národním památkovým ústavem, a tak mají lidé se zakoupenými vstupenkami v sobotu prohlídkový okruh na Točníku zdarma. Pořídit si je můžete buď na stránce www.hradycz.cz, nebo přímo na místě u vstupu do areálu.

Autor: