Do Blažimi se chtějí vrátit technaři, čekají je policisté a klády na louce

  17:16
Blažim na Benešovsku čeká na příjezd účastníků víkendové technopárty. Louku, kde se akce konala loni, hlídají policisté a vjezd na pozemek je ohrazen kládami.

Obyvatelé malé středočeské obce Blažim, která spadá pod město Neveklov, nevzpomínají na loňskou technopárty v dobrém.

„To co se tu dělo, jsem v životě neviděl. Jeden člověk najednou močil, zvracel a u toho stále tancoval. To už nechci nikdy zažít,“ řekl redaktorovi iDNES.cz jeden z místních usedlíků.

Akce se na soukromém pozemku konala během jednoho víkendu loni v létě. Organizátoři tehdy technopárty na úřadech nahlásili, letos podle starosty akci nikdo neoznamoval.

„Organizátoři akci na obecní úřad nenahlásili, není proto v souladu s vyhláškou města Neveklova a z našeho pohledu se nejedná o legální akci,“ sdělil starosta Neveklova Ladislav Trumpich.

Některé příjezdové cesty na pozemek, kde by měla akce o víkendu být, zahradily hromady klád. Ty se objevily i okolo samotné louky.

Zda kmeny stromů navezla k hranicím soukromého pozemku radnice, se starosta Neveklova nechtěl vyjadřovat s tím, že nesmí ani naznačovat.

Do Blažimi přijeli na žádost obce také policisté. „O události víme a místo monitorujeme,“ sdělila mluvčí středočeské policie Lucie Nováková.

Policisté během akce nezaznamenali žádné narušení veřejného pořádku, ale po jejím skončení řešili několik oznámení o rušení nočního klidu a přestupky na okolních silnicích, kde zastavovali řidiče pod vlivem omamných látek a alkoholu.

Autor: