Narodil se jako 600gramový drobek, teď chlapec navštívil „své“ záchranáře

  12:24
Gabriel se začal hlásit o své místo na světě velmi předčasně. Narodil se v srpnu 2016 ve 22. týdnu těhotenství a posádka přivolané sanitky měla co dělat, aby zachránila ještě nenarozené dítě i jeho maminku. Všechno však dobře dopadlo, chlapci jsou nyní čtyři roky a s rodiči přišel „svůj“ tým záchranářů navštívit.

Čtyřletý Gabriel přišel navštívit tým, který ho před necelými pěti lety zachraňoval. (22. února 2021) | foto: ZZS Středočeského kraje

„Je skoro výjimečné, aby k nám doputovaly informace o pacientovi, kterého jsme zachraňovali před pěti lety. Nám se to však stalo,“ otevírá své vyprávění středočeská záchranka na svém facebookovém profilu. 

Posádka vyjížděla 21. srpna 2016 k začínajícímu porodu prvorodičky ve 22. týdnu těhotenství. Napínavá podle záchranářů byla nejen cesta, ale i následný porod v porodnici U Apolináře.

Miminko vážilo při narození 600 gramů a záchranáři se podivovali nad tím, jak malý tvoreček je. 

Od té doby Gabriel podstoupil asi sedm operací, během kterých strávil asi osm měsíců v nemocnici. Lékaři se obávali, že předčasný porod bude mít extrémní zdravotní dopad a chlapec bude mít četná postižení. Dokonce prý hovořili o tom, že dítě může zemřít.

Obavy se však nenaplnily, dnes čtyřletý chlapec je zdravý, plně mobilní a komunikující. Své zachránce přišel na jejich základnu navštívit.

„Podařilo se uskutečnit setkání rodiny se záchranáři, a to před naší výjezdovou základnou v Neratovicích, kde náhodou sloužila posádka záchranářů, která před téměř pěti lety zasahovala,“ napsala záchranka.

Na setkání dorazil i doktor Tomáš Hlaváček, který je nyní již lékařem Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy.

Gabrielova maminka by prý byla ráda, kdyby se z jejího syna jednou stal lékař nebo záchranář, protože sanitky má velmi rád.

„I toto jsou věci, které nás v době covidové naplňují a dávají nám sílu jít dál,“ píše záchranná služba.

Uvádí, že setkání bylo opravdu výjimečné. „Děkujeme, že nás neberete jako samozřejmost, že si vzpomenete,“ napsali záchranáři.

Autor: