Video policistů ukazuje nájezd auta do lidí před bránou Škodovky

  14:44
U jedné z bran mladoboleslavské automobilky Škoda Auto najelo minulé úterý ve večerních hodinách auto ve vysoké rychlosti do skupiny chodců. Při střetu byli zraněni tří lidé, přičemž jedna žena byla transportována leteckou záchrannou službou do pražské nemocnice. Z hrůzně vypadající dopravní nehody policie nyní zveřejnila i video.

Dvaačtyřicetiletý řidič osobního vozidla byl po lékařském vyšetření umístěn do policejní cely. Podle tiskové mluvčí Lucie Novákové se příčiny dopravní nehody zatím stále vyšetřují, vliv alkoholu nebo drog však již byl vyloučen. 

Nejpravděpodobnější verze případu naznačuje, že se muži za jízdy udělalo špatně.

Fotogalerie

Na nově zveřejněném videu je patrná nepředvídatelnost situace. U jedenácté brány automobilového výrobního podniku prochází v době střídání směn skupina chodců, když v tom se ze silnice vysokou rychlostí vyřítí osobní vozidlo Volkswagen Passat. Ke sraženým chodcům pak vybíhají na pomoc ostatní svědci nehody.

Jednu ženu s těžkým zraněním vrtulník přepravil do pražské nemocnice a další dva zraněné muže převezla záchranná služba do mladoboleslavské nemocnice.

„Utrpěla vážná mnohočetná poranění. Byla u ní nutná intenzivní lékařská péče, kolegové z pražské letecké záchranné služby ji převezli do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ uvedla minulý týden mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Autor: