Strážník náhle uštědřil bezdomovci pohlavek, po zveřejnění záběrů dal výpověď

  13:14
Bezpečnostní kamery zachytily strážníka, který na pražském Andělu 18. ledna po 23. hodině rychlým krokem došel k hloučku lidí bez domova a jednoho z nich uhodil zezadu do hlavy. Policie přijala podnět na jeho nevhodné chování, strážník nakonec sám podal výpověď.

Záběry z bezpečnostních kamer, které jako první zveřejnil zpravodajský server CNN Prima News, ukazují, jak strážník přichází k bezdomovci a dává mu zezadu pohlavek.

„Přestože je Anděl a jeho okolí obtížnou lokalitou, kde strážníci řeší problémy s drogově závislými a osobami bez domova každý den i opakovaně, měl by si strážník vždy zachovat profesionální přístup,“ zhodnotila kolegovo jednání mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Pohlavku mělo předcházet narušování veřejného pořádku uhozeným bezdomovcem, konkrétně rušení nočního klidu.

Bezdomovec zachránil šestnáctiletého mladíka, který chtěl skočit z lávky

Podnět na nevhodné chování strážníka přijala policie od svědka události. Než ale stačili jeho nadřízení podniknout jakékoli kroky, podal dotyčný policista výpověď.

„Sám dnes požádal o ukončení pracovního poměru dohodou, čemuž zaměstnavatel vyhověl,“ potvrdila Seifertová serveru iDNES.cz.

Podle informací CNN Prima NEWS strážník pracoval u městské policie v Praze už čtyři roky, dříve sloužil v Pardubicích. Údajně šlo o problémového zaměstnance, přestože před nástupem do policejního oddělení absolvoval psychotesty.

Autor: