Strážníci si cestou ze závodů všimli požáru, z hořícího domu zachránili rodinu

  16:38
Sobotní cesta z kynologické soutěže se pro pražské strážníky změnila v záchranu lidských životů. Všimli si totiž požáru rodinného domu, kterému hořela střecha a první patro. Strážníci neváhali a z triček si udělali ochranu dýchacích cest a vběhli do domu. Z něj zachránili starší ženu, muže, dvě děti a psy.

Když požár v obci Sibřina v okrese Praha-západ uviděli, okamžitě kontaktovali tísňovou linku hasičů. Jelikož však bylo pravděpodobné, že jsou v domě lidé, provizorně si zakryli dýchací cesty a vběhli hustým kouřem do domu.

„Z terasy odvedli do bezpečí starší ženu a dvě děti, ze zakouřeného domu pak ještě vyvedli muže a dva psy,“ popsala mluvčí městské policie Irena Seifertová s tím, že dostat ven i muže, který byl v šoku a zmateně pobíhal po domě, nebylo úplně jednoduché. Naštěstí byla celá rodina při vědomí, ale dusila se kouřem.

Jeden ze strážníků nakonec ještě zkontroloval, jestli není v domě někdo další a druhý přeparkoval auta z přilehlé garáže. Pak už dorazila první jednotka hasičů a hlídka státní policie, které si případ převzaly.

Kromě zlatého a stříbrného úspěchu v kynologické soutěži se tak v sobotu psovodi Roman a Miloslav zasloužili o záchranu životů, a to nejen těch lidských.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: