Dělník spadl do devítimetrového výkopu, hasiči ho na nosítkách vytáhli jeřábem

  14:50
Hasiči v pátek dopoledne zasahovali na staveništi železniční trati v Kladně. Do několik metrů hlubokého výkopu tam spadl dělník. Zraněného muže vytahovali pomocí jeřábu, poté ho předali záchranářům.

Hasiči vytahovali jeřábem zraněného dělníka z výkopu v Kladně (9. února 2024) | foto: HZS Středočeského kraje (Facebook)

K události došlo kolem 9. hodiny poblíž železniční stanice Kladno-město.

„Lezecké družstvo sestoupilo spolu s posádkou zdravotnické záchranné služby po nastavovacím žebříku do výkopu ke zraněnému muži,“ popsali středočeští hasiči.

Muže po prvotním ošetření zafixovali do vakuové matrace a na nosítka. „Hasič lezec byl spolu se zraněnou osobou na nosítkách zavěšen pomocí lan na hák stavebního jeřábu, poté jsme je oba vyzvedli z výkopu,“ komentovali proces záchrany hasiči.

„Muž utrpěl zranění hlavy,“ uvedla tisková mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková. Pacienta poté transportovali do kladenské nemocnice.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: