Na Mladoboleslavsku se srazil vlak s autem. Řidič a spolujezdci utekli

  15:34,  aktualizováno  16:43
V neděli odpoledne došlo ke srážce osobního vlaku a auta v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Nikomu se nic nestalo. Posádka auta z místa nehody utekla, nicméně policie ji již vypátrala. Auto řídil muž bez řidičáku. Trať mezi Bakovem nad Jizerou a Mnichovým Hradištěm stála přes dvě hodiny.

ilustrační snímek | foto: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

„V Bakově nad Jizerou došlo před čtrnáctou hodinou k nehodě vlaku a auta. Řidič Citroënu Xsara vjel na přejezd ve chvíli, kdy tam projížděl regionální osobní vlak, a došlo ke srážce,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Michaela Nováková.

Čtyřčlenná posádka auta z místa utekla, nicméně policie je již vypátrala. „Třiatřicetiletý řidič měl negativní test na alkohol i drogy, ale nevlastní řidičské oprávnění,“ uvedla Nováková. 

Podle vyšetřujících policistů vjel automobilem na přejezd ve chvíli, kdy blikala výstražná červená světla. Přejezd je bez závor.

Ve vlaku bylo třináct lidí, nikdo se nezranil. Vyšetřovatel stanovil výši škody při nehodě 130 tisíc korun.

České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu v úsecích Turnov - Bakov nad Jizerou a úseku Dolní Bousov - Bakov nad Jizerou. V 16:25 se provoz na železnici podařilo obnovit. 

Autor: