V Praze srazila tramvaj chodce, skončil v umělém spánku v nemocnici

  16:36
V sobotu ráno srazila tramvaj dvacetiletého chodce v Průběžné ulici ve Strašnicích. Záchranáři muže museli uvést do umělého spánku a převezli ho do nemocnice. Okolnosti nehody vyšetřují policisté.

V sobotu ráno srazila tramvaj chodce v Průběžné ulici v Praze. (17. září 2022) | foto: HZS hl. m. Prahy

„U sraženého, cca dvacetiletého chodce na ulici Průběžná zasahovali záchranáři specialisté, lékař i inspektor. Muže jsme museli uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty a na umělé plicní ventilaci jsme jej převezli do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedli záchranáři na svém Twitteru.

U události zasahovali i hasiči, kteří zajistili místo nehody, a policisté. Ti se nyní zabývají veškerými okolnostmi nehody.

Podle Pražského dopravního podniku se nehoda stala krátce po osmé hodině ranní. Byl přerušen provoz tramvajových linek číslo 22 a 26 a omezen autobusů 154 a 188. Provoz se podařilo obnovit po přibližně půl hodině.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: