Žena nabízela v centru Prahy focení s chráněnou sovou, skončila v poutech

  13:32
Pražské strážníky v sobotu zaujala žena, která na Staroměstském náměstí lákala turisty na focení se sovou pálenou. Ta je nejenom silně ohrožená, ale navíc noční tvor, který špatně zvládá ruch města. Cizinka se sovy, která nebyla ani její, však nechtěla vzdát, strážníci proto použili donucovací prostředky.

Na Staroměstském náměstí strážnici zadrželi ženu, která nabízela focení se sovou pálenou za úplatek. (18. června 2022) | foto: Městská policie Praha

Sovu pálenou dvacetiletá žena neustále vyndávala a zandávala do tašky a nutila k výkonům, které překračovaly sílu dravce s ohledem na fyzický stav a biologické schopnosti, popsala případ policejní mluvčí Irena Seifertová.

Žena, která se tímto způsobem snažila vydělat peníze, navíc hlídce nebyla schopná ani doložit, že je sova její. Postrádala i doklady potřebné k vystoupení se zvířetem. „S ohledem na souběh několika protiprávních jednání, včetně podezření na týrání zvířete, hlídka rozhodla o odebrání sovy,“ uvedla mluvčí.

Tím však celá věc neskončila, protože žena s městskou policií nechtěla spolupracovat a začala se aktivně bránit. Hlídka proto použila donucovací prostředky. Protiprávním jednáním ženy se budou nyní zabývat správní orgány.

Sova je v dočasné péči záchranné stanice. O jejím dalším osudu rozhodne Česká inspekce životního prostředí.

Autor: