Při střetu s převozovou sanitkou se auto převrátilo na tramvajové koleje

  13:00
Srážka osobního auta a převozové sanity Fakultní nemocnice Motol blokovala dopoledne provoz na pražském Smíchově. Po nárazu auto skončilo v tramvajových kolejích převrácené na střechu, řidiče bylo třeba vyprostit. Sanitka jela bez pacienta, její šofér vyvázl bez zranění.

Do Plzeňské ulice vyjeli krátce po 9. hodině i hasiči Pražského dopravního podniku (DPP), kteří společně s kolegy auto z kolejiště vytáhli. Nehoda dočasně omezila provoz tramvají.

„Soukromý sanitní vůz byl bez pacienta, řidič z osobního auta byl vyproštěn před naším příjezdem,“ řekla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Řidička se v Liberci srazila s houkající sanitkou, policie hledá svědky

Podle ní nebyl šofér osobáku viditelně zraněný, ale necítil se dobře. Záchranáři proto muže převezli na další vyšetření.

Podle mluvčího policie Richarda Hrdiny byla nehoda bez alkoholu, příčiny a okolnosti havárie zjišťují dopravní policisté. Tramvajová doprava se pozastavila přibližně od 9:20 až do 9:45, dotčené linky jezdily odklonem.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: