Patnáctiletý hoch se zabil kvůli šikaně, míní otec. Policie prověřuje videa

  11:34
Policie se zabývá úmrtím 15letého chlapce, který zemřel na konci října v Prokopském údolí v Praze. Podle otce zemřelého šlo o sebevraždu. Důvod, který chlapce k činu přivedl, není známý. Roli však mohla hrát dlouhodobá šikana.

Ta je zachycena na videu, které se v souvislosti s případem objevilo na sociálních sítích. Na něm je vidět konflikt mezi skupinou dětí, kdy většina jednoho z nich šikanuje a bije. Některé z úderů jsou velmi silné. Obětí útoku má být právě zemřelý chlapec.

Mluvčí pražské policie Richard Hrdina redakci iDNES.cz sdělil, že během vyšetřování zajistili kriminalisté kamerové záznamy, kterými se nyní zabývají. Další podrobnosti k případu vzhledem k věku zemřelého odmítl sdělit.

Otec chlapce však pro CNN Prima News ve videu mluví o tom, že se jeho syn oběsil.

Více než polovina dětí se ve škole setkává s šikanou, oběťmi jsou i kantoři

Co jeho syna k činu dovedlo, neví. „Přesně ty důvody nevíme, nenechal dopis, nenechal vzkaz,“ řekl. „Probíhala tam nějaká dlouhodobá šikana,“ dodal.

Podle otce není šikana v okolí Nových Butovic, Velké Ohrady a Stodůlek bohužel nic neobvyklého. Zda vedla k rozhodnutí jeho syna, aby si vzal život, zatím není jasné.

Autor: