Začal pražský festival světel, umění se ukáže i v rozšířené realitě

  12:28
Videomappingem na Karlínském náměstí začne po loňské pauze Signal festival. Za světelným uměním se mohou diváci vydat do Karlína, na Staré Město a poprvé také do Holešovic. Jednu trasu organizátoři přesunuli do virtuálního světa.

Návštěvníky letos na festivalu čeká patnáct instalací v ulicích Prahy, které jsou z větší části volně přístupné. Vstupné je pouze v Planetáriu Praha, v Hauch Gallery a v Průmyslovém paláci, kde lze vidět největší projekci, která na festivalu dosud byla.

„Mám obrovskou radost, že jsme zpátky. Připomíná mi to naše začátky, když jsme první rok připravovali hned několik let. Signal Festival 2021 přináší řadu překvapení. Částečně se přesouváme do Holešovic na zcela nové lokace a chystáme skvělou 3D projekci v Průmyslovém paláci, která svou velikostí nemá obdoby,“ uvedl ředitel festivalu Martin Pošta.

Festival bude zahájen dnes v 19. hodin před kostelem sv. Cyrila a Metoděje, který bude osvícen videomappingem. Tématem instalací se stala ekologie a udržitelný rozvoj, ale i pandemie.

Jako novinka se na Karlínské trase objeví virtuální výstava. K jejímu shlédnutí návštěvníci potřebují jen mobilní aplikaci Signal AR staženou v mobilním telefonu. 

Šestice děl v rozšířené realitě funguje pouze za denního světla a na rozdíl od ostatních tras bude nepřetržitě fungovat minimálně rok. Tradiční část festivalu probíhá do neděle 17. října.

Autor: