Sexuální zvrhlík v Praze útočil na ženy a osahával je, nejmladší bylo 14 let

  16:10
Sexuální útočník, který během května napadl v Praze 6 několik žen, už je v rukou policistů. Devětadvacetiletý cizinec k sobě ženy nejprve silou přitiskl a pak je osahával na intimních místech. Policisté nyní vyzývají další možné oběti, aby se přihlásily.

„V okolí ulic Vostrovská, Soborská, Šárecká a Tobrucká, zaútočil na poškozené a osahával je. Tohoto jednání se dopustil na čtyřech obětech, přičemž té nejmladší bylo teprve čtrnáct let,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina s tím, že muž během útoku nemluvil, nicméně v momentě, kdy napadené začaly křičet začal vždy utíkat.

Kriminalisté měli popis pachatele od poškozených a zajistili kamerové záznamy, na kterých se muž procházel vestibulem metra Bořislavka. „Útočníka policisté zadrželi na začátku června, ale stále pátráme po dalších možných poškozených,“ komentoval Hrdina s tím, že byl mezi skutky poměrně dlouhý časový interval a obětí tak může být více.

Poškozené, které měly s mužem na záznamu podobné zkušenosti, se tak mají ozvat na linku 158.

Devětadvacetiletý cizinec je stíhán vazebně a v případě odsouzení mu hrozí za trestný čin znásilnění až desetiletý pobyt za mřížemi.

Autor: