VIDEO: Bude zuřit. Podívejte se, jak strážníci chytali ztraceného servala

  16:42
Pražští strážníci zveřejnili video, jak probíhal pondělní odchyt mláděte servala stepního. Zvíře, které je běžně k vidění spíše v zoologických zahradách, uteklo majiteli v Praze 4. Na útěku si šelma naštípla jednu z kostí a zřejmě ji nemine operace.

Zvíře slyšící na jméno Bejby zahlédla žena kolem 14. hodiny u garáží v ulici V Rovinách v Praze 4. Ihned vytočila číslo městské policie.

„Na místo okamžitě vyjela hlídka, která se rovnou spojila s pracovníkem odchytu z Jesenice, který o ztraceném zvířeti městskou policii dříve informoval,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Servalka Bejby

Hlídka zvíře našla vedle budovy střední a mateřské školy v Horáčkově ulici. Pak začal strategický hon na zvíře ve čtyřech lidech.

„Přibližně po hodině se Bejby schovala pod hromadu dřeva ve školce, kde jsme společně uzavřeli všechny otvory a já jsem pro ni musel rukama sáhnout, protože prostor byl velice malý,“ popsal na Facebooku vlastník Záchranné stanice Papouščí Ráj Norbert Souček, který se na záchraně podílel.

Na odchyt se museli všichni pořádně připravit, jeden svítil na zvíře baterkou a další dva drželi síť. „Bacha, bude zuřit,“ varoval předem Souček.

Společné úsilí se však nakonec vyplatilo a zvíře se podařilo lapit do klece. V ní serval zamířil na prohlídku k veterináři.

Souček uvedl, že Bejby má naštípnutou kost, protože ji zřejmě někdo srazil autem. Nyní tak bude muset dodržovat klidový režim. „Pravděpodobně půjde na zákrok,“ řekl záchranář s tím, že je rád, že vše dopadlo dobře. „Myslím, že se majitel do budoucna poučil,“ uzavřel.

Autor: