Je to zkreslené, popírá senátor výzvu Hilšerovi k odstoupení z voleb

  13:00
Libor Michálek, dosavadní senátor za Prahu 2, popřel, že by svým příspěvkem na sociálních sítích vyzýval svého protikandidáta Marka Hilšera k odstoupení z druhého kola voleb. V něm bude zástupce Pirátů svůj mandát obhajovat proti někdejšímu prezidentskému kandidátovi, jemuž prý pomáhal shánět podporu v cestě na Hrad.

Libor Michálek - Piráti (Praha 2) | foto: MF DNES

„Pokud by se mně dostalo takové pomoci resp. podpory, bylo by v rozporu s mým svědomím kandidovat proti osobě, která mě podporovala,“ vzkázal Michálek v minulých dnech Hilšerovi na svém Facebooku.

Nyní ovšem tvrdí, že vyjádření bylo překroucené.

„Není pravda, že jsem vyzval pana Hilšera k podpoře mé senátní kandidatury jako kompenzaci za mou podporu jeho osobě v prezidentské kandidatuře,“ sdělil opět na svém Facebooku Michálek, který v prvním kole voleb získal necelých šestnáct procent hlasů. Jeho protikandidát postoupil s více než čtyřicetiprocentní podporou voličů.  

„Příspěvek byl o nepravdivých informacích, které pan Hilšer tento týden na Radiožurnálu uváděl,“ upřesnil.

Hilšer v pondělním vysílání rozhlasu zpochybnil Michálkovu účast na jeho prezidentské kampani. Jeho soupeř se proto rozhodl zveřejnit e-mailovou komunikaci, která má potvrdit nejen to, že mezi sebou komunikovali, ale také že pro Hilšera sháněl podpisy senátorů pod jeho prezidentskou kandidaturu.

Výsledky senátních voleb na Praze 2 najdete zde

V jednom ze zveřejněných e-mailů píše Hilšer Michálkovi se zájmem o spolupráci v kampani. 

„Včera mi jedna z dobrovolnic, která mi pomáhá se sběrem podpisů, předala Vaši vizitku, se vzkazem od Vás. Sdělila mi, že existuje určitá možnost podpory občanského kandidáta pro blížící se prezidentskou volbu. Obracím se tedy na Vás, zda-li taková možnost stále trvá a zda byste nebyl ochoten věnovat mi chvilku pro osobní rozhovor,“ píše se v e-mailu.

Podle Hilšera jde ze strany Michálka o zoufalý akt krátce před druhým kolem voleb do senátu.

„Je to hloupý a zoufalý akt muže v nesnázích dva dny před volbami. Už v únoru jsem jemu a Pirátům oznámil, že v tomto obvodu chci kandidovat,“ řekl iDNES.cz Hilšer.

Zpochybnil také Michálkovu pomoc při shánění podpisů senátorů během kandidatury na prezidenta.

„Získal jsem jedenáct podpisů senátorů a pan Michálek mi dal hlas jednoho senátora. Psal také senátorům e-mail, který ale neměl žádný efekt. Chtěl jsem jen říci, že to byli jiní senátoři, kteří mi skutečně pomohli, nebyl to on,“ dodal Hilšer.

Autor: