iDNES.cz

Ženě, jež vybrala přes milion na vymyšlené sirotky, hrozí za podvod osm let

  9:42
Pražští kriminalisté obvinili z podvodu osmačtyřicetiletou ženu, jež zveřejnila na sociálních sítích smyšlenou historku o třech sirotcích, kterým zemřeli rodiče při dopravní nehodě. Příběh byl vymyšlený a nehoda se nestala. Lidé na zřízený účet poslali více než 1,3 milionu korun. Ženě nyní hrozí až osm let vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetileté ženy, která zveřejnila na sociálních sítích smyšlenou historku o třech sirotcích, kterým zemřeli rodiče při dopravní nehodě. Žena ve zveřejněném článku uvedla i číslo účtu, kam lidé zasílali na pomoc neexistující rodině peníze,“ uvedla krajská mluvčí policie Eva Kropáčová.

„Článek zveřejněný na sociálních sítích převzala okamžitě další média a lidé tak během pouhých dvou dnů zaslali na účet více než milion tři sta tisíc korun. Kriminalisté se případem začali zabývat okamžitě poté, co jsme obdrželi první dotaz týkající se této sbírky a údajné dopravní nehody,“ popsala Kropáčová.

Kriminalisté na základě prověřování zjistili, že vše si žena vymyslela. Účet si založila sama na své jméno chvíli před zveřejním. Policisté okamžitě účet zablokovali a zabránili výběru finančních darů, ale i přijímání dalších.

Nicméně na účet do té chvíle dorazilo od bezmála třinácti set lidí téměř  milion tři sta tisíc korun.

Oddělení prevence pražské policie zřídilo telefonní linku, na kterou se přihlásilo několik stovek poškozených. „Díky tomu bylo velmi urychleno vrácení finančních prostředků zpět poškozeným,“ řekla Kropáčová.

„Kriminalisté osmačtyřicetileté ženě sdělili podezření z trestného činu podvodu, za což ji z důvodu vysoké škody hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let,“ dodala Kropáčová.

Autor:
zpět na článek