Pokousaná dívka ze Sázavy je mimo ohrožení života, psa policie stále hledá

  12:04,  aktualizováno  9. května 12:00
Jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti vyšetřují policisté nedělní incident, při němž pes v Sázavě na Benešovsku vážně zranil tříletou holčičku. Po psovi i jeho majiteli nadále pátrají. Dívka je mimo ohrožení života, utrpěla středně těžká zranění a je stále v péči lékařů.

„Benešovští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Policisté nadále prověřují, jak k celému incidentu došlo,“ uvedla v pondělí dopoledne policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Událost se stala v neděli před 11:00 v kempu Cíl, kde se podle Schneeweissové v té době konala výstava pastýřských plemen psů. Vrtulník po incidentu dítě přepravil do nemocnice.

„Zjišťujeme, jak k celé události došlo. V tuhle chvíli ani nevíme, jaký pes dívce zranění způsobil. Prověřují se majitelé psů, kteří se v tu dobu na místě nacházeli,“ dodala Schneeweissová.

Mluvčí záchranné služby Monika Nováková v neděli uvedla, že na místě zasahovali záchranáři, lékař a letecká záchranná služba. „Ošetřili osobu s vážným poraněním hlavy. Vrtulníkem ji transportovali do Fakultní nemocnice v Motole,“ řekla iDNES.cz.


„Nevím, jak k tomu došlo. To neví ani policie. Všichni psi byli uvázáni. Probíhala tu výstava psů, bylo tu 40 až 50 psů, ti byly všichni uvázáni. A děti pravděpodobně proběhly kolem,“ řekla iDNES.cz provozovatelka kempu Cíl Lenka Kuchlerová.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: