Muž počmáral desítky aut růžovými kosočtverci, předtím se oháněl pistolí a tyčí

  12:20
Kosočtverce na více než devadesát vozidel nakreslil růžovou křídovou fixou muž v Praze 8. Policistům se pak k činu na místě přiznal. Ještě předtím, než začal čmárat na auta, ale pětatřicetiletý muž ohrožoval jiného člověka zbraní a kovovou tyčí. Policisté ho zadrželi a poté putoval do léčebny v Bohnicích. Za vyhrožování zbraní mu hrozí až tříleté vězení.

„V neděli, v brzkých ranních hodinách, vyslal operační důstojník hlídku pohotovostní motorizované jednotky do Taussigovy ulice V Praze 8, kde dle oznámení neznámý muž sprejoval na auta,“ uvedl tiskový mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Po příjezdu policejní hlídky zjistily podobu pachatele a začaly po něm pátrat. „Po několika minutách policisté v nedaleké ulici nalezli muže odpovídajícího popisu a převezli jej zpět k místu, kde ke sprejování mělo dojít. Bližším ohledáním celého prostoru hlídky zjistily, že muž pomaloval růžovými kosočtverci celkem dvaadevadesát zaparkovaných vozidel,“ vysvětlil mluvčí s tím, že muž se k činu na místě přiznal.

Krev poteče ze všech fízlů ve městě, hrozil muž. Došla si pro něj zásahovka

Vozy pokreslil růžovou křídovou fixou, která se běžně používá k popisování vozů a jde snadno umýt. Pětatřicetiletý muž se tak dopustil přestupku proti občanskému soužití.

Během chvíle se ale celá situace rychle změnila. „Na místo se totiž dostavil další oznamovatel, který zakročujícím policistům sdělil, že tento ‚umělec‘ jej přibližně před hodinou ohrožoval krátkou střelnou zbraní a vyhrožoval mu, že ho zabije,“ popsal mluvčí.

Tím to ale neskončilo. Útočník utekl, po chvíli se však vrátil s železnou tyčí, kterou se snažil k muži probít skrz dveře. Jeho jednání zachytila bezpečnostní kamera, policisté proto agresora okamžitě zadrželi.

Muže převezli na policejní služebnu, poté putoval do psychiatrické léčebny v Bohnicích. „Jeho jednání bude v případě přestupku postoupeno příslušnému správnímu orgánu a ve druhém skutku je podezřelý ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování se zbraní, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ doplnil mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: