Opilá řidička přišla se 3,5 promile i na služebnu, pak sedla za volant

  13:28
Koncem července přistihli policisté z Brandýsa nad Labem za volantem auta ženu se zablokovaným řidičákem, která navíc nadýchala tři promile alkoholu. Když se další den ještě opilejší dostavila na služebnu přečin projednat, sedla potom za volant znovu.

Řidička na sebe upozornila poslední červencovou neděli, když kolem půl jedenácté zaparkovala své auto u obchodu s potravinami. Všiml si jí kolemjdoucí a snažil se ženě zabránit v tom, aby odjela. Na místo přivolal policii.

Hlídka zjistila, že řidička má v těle tři promile alkoholu. Aby jí mohli sdělit podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, předvolali ji policisté na následující den na služebnu.

Tam se čtyřiačtyřicetiletá žena v pondělí 29. července skutečně dostavila, ale v ještě horším stavu. „Dechová zkouška u předvolané ženy prokázala hladinu tři a půl promile alkoholu. Policistům nezbylo nic jiného, než ženu poučit a předvolat na úterý 30. července,“ vylíčila tisková mluvčí Eva Hašlová.

Krátce poté, co opustila policejní stanici, žena znovu usedla za volant auta, které měla zaparkované o několik set metrů dál. Následně ji policisté zastavili v Brandýse nad Labem. 

„Dechová zkouška opětovně potvrdila přítomnost více než tří promile alkoholu. Do následujícího dne si žena pobyla na záchytné stanici,“ sdělila mluvčí.

Nyní je řidička podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustila ve dvou případech. Hrozí jí odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.