Řidič nedal druhému přednost v jízdě, schytal rány teleskopickým obuškem

  16:48
Nedání přednosti v jízdě vyústilo až ve rvačku dvou řidičů osobních aut v Praze 5. Jeden na druhého dokonce vytáhl teleskopický obušek. Šarvátku ukončila hlídka městské policie, která jela právě okolo.

Incident se odehrál ve středu odpoledne. „Autohlídka z Prahy 5 uviděla na kruhovém objezdu mezi ulicemi Peroutkova a Jinonická dvě odstavená vozidla a dva muže, kteří se vzájemně fyzicky napadali a přitom upadli do vozovky. Jeden z nich držel v ruce teleskopický obušek,“ popsala mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Nebezpečnou situaci se podařilo vyřešit strážníkům, kteří oba aktéry odtrhli od sebe a odzbrojili řidiče, který měl v ruce obušek. K vyřešení situace přispěchali i hasiči z nedaleké stanice, kteří rvačku viděli.

Při rvačce před barem se vážně zranili dva chlapci, policie obvinila útočníky

Oba muži po chvíli shodně uvedli, že na počátku konfliktu bylo nedodržení dopravního značení pětadvacetiletým šoférem. „Pětatřicetiletý muž ho následně vozem zablokoval, a než se mu stačil chybující řidič omluvit, zamířil k jeho vozidlu a s obuškem v ruce ho chytil pod krkem,“ uvedla mluvčí s tím, že napadený řidič se začal aktivně bránit, protože se bál o své zdraví.

„On na mě šel s teleskopem, co jsem měl dělat?“ popsal mladší z aktérů situaci a přiznal, že nedání přednosti bylo jeho chybou. „Bál jsem se, že mě fakt praští,“ řekl strážníkovi. „Jsem zastavil, abych se mu omluvil,“ dodal.

Přestože oba muži měli po šarvátce poraněný obličej, lékařské ošetření odmítli.

„Přivolaná státní policie vyhodnotila situaci jako přestupek a nechala dořešení v kompetenci strážníků. Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití bylo oznámeno příslušnému úřadu,“ dodala mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: