Holčičku na kole srazilo na přechodu auto, řidiče hledá pražská policie

  13:30
Pražští policisté pátrají po řidiči, který o víkendu na Zbraslavi srazil holčičku na kole, když vjela na přechod. Přestože dívčina rodina řidiče vyzvala, aby nedaleko zastavil, po krátkém zaváhání ujel a ani se nepokusil dítěti pomoct.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Auto dívku srazilo v sobotu okolo 17. hodiny za křižovatkou ulic Elišky Přemyslovny, U Včely a Zdeňky Nyplové, v blízkosti ubytovny Barbora.

„Dívka stála na přechodu se svou matkou a bratrem. Všichni měli jízdní kola. V jednu chvíli dívenka na přechod vjela, ale její maminka ji hned okřikla a dívka zastavila. V tom okamžiku už se ale k přechodu blížilo bílé vozidlo, které do dívky zleva narazilo,“ sdělila mluvčí policie Hana Křížová.

Náraz holčičku odmrštil za přechod, ale dokázala opět vstát, žádná větší zranění neutrpěla. Zatímco matka svoji dceru kontrolovala, bratr sražené dívky se s řidičem domluvil, že zastaví na autobusové zastávce U Včely.

K zastávce řidič sice popojel, ale po několika sekundách ujel pryč. Policisté žádají veřejnost o spolupráci s jeho nalezením.

„Podle svědeckých výpovědí byl řidičem muž ve věku kolem 50 let nebo i více. Měl krátké bílé vlasy, strniště z vousů a několik pih v obličeji,“ sdělila Křížová. Dodala, že muž jel pravděpodobně ve voze tovární značky Kia Cee´d.

Sraženou dívku záchranáři odvezli s drobnějším poraněním do nemocnice.

Autor: