Opilý řidič naboural tramvaj, na služebně pak zaútočil na policistu

  12:40
Dva cizinci v autě ve čtvrtek v podvečer nabourali do tramvaje v Praze 6. Řidič byl opilý a na služebně zaútočil na policistu kusem kovového věšáku.

Nehoda se stala po 18. hodině na křižovatce ulic U Brusnice a Patočkova.

Řidič Volkswagenu Golf tam vjel do cesty tramvaji, která nárazem vykolejila.

„Při střetu utrpěli zranění dva cestující z tramvaje. První pomoc jim poskytli policisté, kteří zrovna jeli kolem. Ti také přivolali záchranáře,“ sdělila mluvčí policie Andrea Zoulová.

Šofér auta i řidič tramvaje podstoupili dechovou zkoušku na alkohol, ta byla u řidiče automobilu pozitivní.

Třiatřicetiletého opilého cizince policisté zadrželi kvůli podezření z trestného činu. V poutech skončil také jeho o šest let mladší spolujezdec, který odmítal s policisty spolupracovat a snažil se jim bránit ve výkonu práce.

Při převozu na služebnu se začal chovat agresivně i zadržený řidič, který poničil vybavení vozu a později napadl policistu.

Zbraň, kterou muž použil při útoku na policisty.

„Na služebně si muž vyžádal návštěvu toalety, během níž utrhl kovovou část věšáku a tu použil jako zbraň vůči policistovi. Ten útok vykryl a násilníka zpacifikoval s použitím donucovacích prostředků,“ informovala Zoulová s tím, že muže pak odvedli do cely předběžného zadržení. 

Vzhledem k chování cizince policisté případ kvalifikovali jako nebezpečné vyhrožování a násilí proti úřední osobě. Případem se bude zabývat i cizinecká policie.

Řidič naboural tramvaj u Prašného mostu. Souprava po nárazu vykolejila.

Řidič naboural tramvaj u Prašného mostu. Souprava po nárazu vykolejila.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: