Vychytávka jako z Jamese Bonda. Řidič za jízdy měnil na autě poznávací značky

  14:26
Pražští policisté si na začátku května všimli vozu, které nemělo odpovídající poznávací značku a také mohlo značky za jízdy změnit pomocí mechanického systému. Obě značky přitom byly platné, nebyly ukradené ani ztracené. Řidiči za jeho přestupky hrozí zákaz činnosti, ale i pokuta.

Policejní hlídka prováděla kontrolu bezpečnosti silničního provozu v Praze 4. „V křížení ulic 5. května a Sdružení však jeden z policistů zaznamenal pomocí lustračního zařízení státní poznávací značku vozidla, která neodpovídala vozu, na kterém byla umístěna. Hlídka se tak rozhodla automobil předepsaným způsobem zastavit a provést řádnou silniční kontrolu,“ popsala situaci tisková mluvčí pražské policie Kristýna Soukupová.

Zraněný řidič po nehodě zůstal v autě a popíjel alkohol, pak upadl do bezvědomí

Po zastavení si všimli, že vozidlo za jízdy změnilo poznávací značku, což dovedou například vozy agenta Jamese Bonda. „Policisté v rámci kontroly zjistili, že řidič využívá mechanický systém, který je schopen přetáčet registrační značku na něm instalovanou,“ uvedla mluvčí s tím, že obě značky byly platné, nebyly evidované jako ztracené nebo odcizené.

„Policisté vyzvali řidiče, aby se k této skutečnosti vyjádřil, ten však uvedl, že si ničeho takového není vědom, a odmítl registrační značky vydat. Jelikož byl řidič podezřelý z protiprávního jednání, policisté registrační značky, které nebyly danému vozidlu přiděleny, odebrali,“ doplnila mluvčí.

Řidiče nahlásili příslušnému státnímu orgánu pro podezření z několika přestupků. Za ně mu může hrozit zákaz činnosti na šest až dvanáct měsíců, ale také pokuta do výše 50 tisíc korun.

Autor: