Řepy polekal výstřel na ulici. Sídliště prohledávali ozbrojení policisté

  13:00,  aktualizováno  16:32
Pražská policie kolem sobotního poledne zasahovala v ulici Skuteckého v Řepích, kde se dříve ozval výstřel. Nikdo zraněný nebyl, pachatel však zasáhl a rozbil sklo na hodinách umístěných na veřejném osvětlení. Policie na místě našla plastový projektil, k poškození hodin tak došlo zřejmě pistolí na stlačený plyn. Střelce na sídlišti nevypátrala, událost však dál prověřuje.

Oznámení o střelbě policisté obdrželi okolo jedenácté hodiny dopolední. Později doplnili, že se pravděpodobně nestřílelo z klasické střelné zbraně.

Podle redaktora iDNES.cz policisté v neprůstřelných vestách a se zbraněmi prohledávali okolí ulic Skuteckého a Nevanova.

Na místo dorazili také hasiči. Ti se se zvedací plošinou společně s policistou dostali k poškozeným hodinám, kde našli plastový projektil.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Pátrání po pachateli na místě policie později odpoledne ukončila. „Pachatele ale dál hledáme v rámci prověřování a objasnění události,“ sdělil redakci mluvčí Jan Daněk.

Autor: