Začala dvouletá oprava Peroutkovy ulice v Praze 5, motoristé musejí objížďkou

  10:10
Technická správa komunikací (TSK) zahájila v úterý opravu Peroutkovy ulice v Praze 5. Jde o první část rozsáhlé rekonstrukce, která potrvá až do srpna 2026. V současnosti se pracuje v úseku mezi ulicemi Barvitiova a Od Vysoké, který je pro motoristy uzavřený.

Letošní opravy potrvají do 20. prosince 2024. Během této doby pracovníci upraví vozovku, parkovací stání, chodníky i dlažby. Budou se také zabývat odvodněním, rekonstrukcí vodovodního řadu a přeložkami inženýrských sítí. Dojde také na úpravu zeleně a mobiliáře.

Křižovatka v Libni a Cínovecká ulice, v Praze začnou další opravy hlavních tahů

Opravovaný úsek je proto uzavřený a řidiči musejí využít objízdné trasy. „Objízdné trasy budou vedeny ulicemi Radlická a Jinonická resp. Vrchlického/Plzeňská. Místní obslužnost ulic Na Vysoké I, Na Vysoké II, U Slévárny a Na Farkáně IV bude řešena příjezdem přes ulici U Trezorky a pak Kačírkova,“ uvedla TSK na webu opravujeme.to.

Podle TSK mohou omezení zdržet řidiče na deset až třicet minut.

Od začátku srpna se pak bude opravovat i úsek mezi ulicemi Na Odbočce a Na Václavce. Tam se bude pracovat po polovinách, doprava bude řízena kyvadlově.

V příštím roce budou práce pokračovat v úseku mezi ulicemi Od Vysoké a Na Václavce, zároveň se obnoví prostranství před supermarketem.

Rekonstrukce ovlivnila také provoz MHD v místě. Linka 137 jezdí po upravené trase mezi autobusovým nádražím Na Knížecí a zastávkou Farkáň, byla také zavedena linka X137, která obsluhuje úsek mezi Klamovkou a Malou Ohradou.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: