Recidivista jel k soudu se zákazem řízení, na motorce se světlem z papíru

  17:24
Neukázněného motorkáře, který nerespektoval pravidla silničního provozu, pronásledovali v úterý odpoledne pražští policisté. Ti si totiž všimli, že má zadní světlo z papíru. Jeho zběsilou jízdu ukončila až dopravní nehoda. Policisté navíc zjistili, že jel zrovna k soudu, a to kvůli tomu, že několikrát usedl za řídítka i se zákazem řízení.

Událost se stala po 16. hodině na Strakonické. Tam si policisté všimli motorky, která měla zadní světlo vytištěné na papíru. To bylo na motorce přilepeno izolepou. „Policisté proto chtěli stroj zkontrolovat, ale řidič jim odmítl zastavit a začal ujíždět,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že do pronásledování se zapojili i policisté z oddělení řízení dopravy, kteří poblíž dohlíželi na provoz na služebních motocyklech.

Ujíždějící motorkář nejenže ohrožoval ostatní řidiče a nerespektoval dopravní předpisy, ale dokonce způsobil dvě dopravní nehody. Ta druhá pro něj znamenala konec zběsilého ujíždění, protože čelně narazil do služebního auta policistů, kteří mu nadjeli.

Řidič motorky odmítl provedení testu na drogy. „Lustrací policisté navíc zjistili, že má uložené tři zákazy řízení až do roku 2024. Navíc se jedná o 17krát soudně trestného recidivistu,“ přiblížil mluvčí.

Šestatřicetiletý muž si za řídítka motorky sedl prý proto, že zaspal a potřeboval se dostat v čas k soudu. Ten se konal právě kvůli tomu, že ho chytli, když řídil se zákazem řízení. „Soud ten den nakonec tedy stihl, a ten mu uložil dvacet měsíců odnětí svobody nepodmíněně,“ uvedl mluvčí s tím, že nyní recidivistu čeká další soud, který mu za další trestný čin hrozí.

Autor: