Nové barvy má první pražský autobus, pojede ze Strahova na „Karlák“

  11:16
Pražský dopravní podnik předvedl v praxi nové barvy pro vozy MHD na autobusu linky 176. Šedo-červený vzhled schválili pražští radní na začátku srpna. Veřejnost se v autobusu může svézt od zítřka.

Nový nátěr dostal autobus typu SOR NB12, který spojí Strahov s Karlovým náměstím. 

„Je to autobus, který dopravní podnik zakoupil v roce 2015. Byl po drobné dopravní nehodě a byl určen k přelakování. Proto byl vybrán k otestování nového nátěru,“ uvedl vedoucí oddělení komunikace pražského dopravního podniku (DPP) Daniel Šabík.

Podle informací Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID) bude autobus vozit cestující od čtvrtka a na stránkách PID i dopravního podniku bude zveřejněn jízdní řád.

„Na prototypu autobusu SOR jsme si chtěli vyzkoušet nejen, jak vypadají v praxi vybrané odstíny barev, ale také jak budou viditelné detaily až do úrovně jednotlivých piktogramů. Samozřejmě nás také velmi zajímá, jak bude na nový vzhled vozidel reagovat široká veřejnost,“ uvedl ředitel ROPID Petr Tomčík.


Šedo-červený design pro městkou hromadnou dopravu i pro příměstské spoje zapojené do Pražské integrované dopravy vybrali radní v srpnu. Změna se nebude týkat tramvají T3 a jejich modernizovaných verzí. 

Vítězný návrh od studia superlative.works by se měl objevovat postupně na nově zakoupených vozech, nebo po opravách či výměně polepů. Ale až poté, co bude schválen kompletní designový manuál. 

Autor: