Muž prodával kůži medvěda a nůž ze slonoviny, hrozí mu až tři roky vězení

  11:02
Pražští policisté vyšetřují muže, který na internetu nabízel k prodeji kůži medvěda hnědého, lebku samice tygra a nůž s figurkou slona ze slonoviny. Třiašedesátiletý obchodník byl obviněn z neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy.

Obchodník prodával na internetu kůži medvěda hnědého. | foto: Policie ČR

Muž zboží prodával prostřednictvím své internetové stránky, vše za cenu v řádech desítek tisíc korun.

Kůži medvěda získal od ženy, která ji měla doma jako rodinné dědictví. Ta však nevěděla, že se prodejem dopouští trestného činu. „Na rozdíl od obchodníka, který se prodejem podobných předmětů dlouhodobě zabývá,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Původ nože a lebky policisté stále zjišťují.

Policisté uvedli, že muž jednal v rozporu s Úmluvou o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin. Takzvaná úmluva CITES chrání ohrožené druhy zvířat a rostlin.

„V průběhu prověřování byla za účasti České inspekce životního prostředí, na základě příkazu soudce Obvodního soudu pro Prahu 9 vykonána prohlídka jiných prostor, při které byly uvedené předměty zajištěny,“ uvedla Siřišťová.

Vyšetřování případu nadále pokračuje a obviněnému hrozí až tři roky za mřížemi.

Policie zároveň upozornila, že komerční obchod s chráněnými zvířaty a rostlinami a jejich exempláři je bez příslušného povolení zakázán.

Autor: