Sanitka vezoucí pacientku se srazila s autem, skončila převrácená na boku

  18:00
Sanitka záchranářů převážející pacientku bourala odpoledne v Mladé Boleslavi. Kousek od Klaudiánovy nemocnice se vůz střetl s osobním autem. Sanita se při nárazu převrátila na bok.

Sanitka s pacientkou se po srážce převrátila na bok. (1.12.2020) | foto: ZZS Středočeského krajeiDNES.cz

Nehoda se stala kolem půl čtvrté odpoledne na křižovatce ulic Laurinova a V. Klementa v těsné blízkosti Klaudiánovy nemocnice, kam posádka středočeské záchranné služby vezla pacientku.

Pravděpodobně při průjezdu křižovatkou se však sanita střetla s černým osobním autem. Náraz byl tak silný, že se vůz záchranářů převrátil na bok. 

„Stalo se to hned vedle nemocnice, pro převáženou pacientku proto okamžitě přišel zdravotnický personál a převzal si ji do péče. Podle prvotního vyšetření neutrpěla žádné zranění,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Záchranářka z havarované sanitky utrpěla lehká zranění, po nehodě si stěžovala na bolest břicha a boku. 

Řidič sanity se v nemocnici podrobil preventivnímu vyšetření, které neprokázalo žádné zranění.  Bez zranění vyvázla i posádka havarovaného osobního auta.

Podle zjištění MF DNES jela sanitka se zapnutými majáky a vezla pacientku s potížemi interního charakteru na urgentní příjem.

Příčinu a míru zavinění havárie, která několik hodin komplikovala provoz v centru Mladé Boleslavi, objasní až další policejní vyšetřování.

Autor: