Lupič přepadl banku v Mladé Boleslavi. Policie hledá jeho i ženu v bílém kabátu

  19:38,  aktualizováno  18. ledna 14:39
Středočeští policisté pátrají po muži, který v pondělí v podvečer přepadl se zbraní v ruce banku v Mladé Boleslavi. Z pobočky si odnesl podle mluvčí středočeské policie vyšší obnos peněz. Nikdo při přepadení nebyl zraněn. V úterý policie zveřejnila video z banky a požádala o pomoc i veřejnost. Hledá také ženu v bílem kabátu, kolem které po přepadení běžel.

„Stalo se to krátce po půl šesté v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. Do pobočky banky vešel muž ve věku zhruba třicet až čtyřicet let,“ řekla iDNES.cz mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Událost se stala kolem půl šesté hodiny odpolední. Lupič na sobě měl šedivou pláštěnku, černé kalhoty a černé boty. Obličej si zakryl lyžařskou kuklou, ze které mu byly vidět pouze oči. 

„Po pracovníkovi na pobočce vyžadoval vydání finanční hotovosti. Vydal mu tedy vyšší obnos peněz, se kterým odešel neznámo kam. V současné chvíli tam máme několik hlídek policistů, kteří po něm intenzivně po okolí pátrají, vytěžují se kamerové záznamy a podobně,“ popsala přepadení Schneeweissová. S pátráním pomáhají také psovodi se služebními psy.

Podle informací policie muž mluvil plynně česky a peníze odnesl v igelitové tašce nebo pytli. „V ruce měl mít nějakou krátkou střelnou zbraň, zda to byla funkční zbraň nebo se jednalo o maketu, to se musí zjistit. Nikdo nebyl zraněn,“ dodala Schneeweissová.

V úterý pak policie zveřejnila i video z banky a žádá si i kamerové záznamy od řidičů, kteří projížděli v čas loupeže, tedy kolem 17:30, ulicemi Máchova, Havlíčkova, U Stadionu, Jiráskova, Galetova a třídou Václava Klementa. Jakékoliv informace, které by mohly policistům pomoci, mají lidé sdělovat na linku 158.

Později během dne poté doplnila, že muž po přepadení banky běžel ulicí Palackého do ulice Krátká (u č.p. 903), kde se v 17:28 hod. těsně minul s ženou v bílém kabátu. „Její svědectví je pro nás důležité! Prosím, ozvěte se policistům na linku 158,“ uvedla policie.

Autoři: ,